Меню Закрыть

Як знайти і використовувати сильні сторони?

Успішні люди знають свої сильні сторони, вміють їх використовувати і розвивати при побудові кар’єри, в особистому житті і спілкуванні з іншими людьми. Знання та розвиток сильних сторін допомагають досягати поставлених цілей, відчувати впевненість у власних силах, виробляти позитивний життєвий настрій, цілісне бачення життя та подальших перспектив.

Сила волі, відповідальність, доброта, цілеспрямованість, допитливість, прагнення до нових знань, аналітичний склад розуму і т. д. Одна людина може вважати своєю сильною стороною вміння йти на компроміс і регулювати конфліктні ситуації, а інший – пунктуальність і педантичність. Головне – навчитися бачити свої сильні сторони і ефективно їх використовувати.

Найпоширеніші способи виявлення прихованих талантів і сильних сторін:

  1. Провести опитування серед родичів, друзів і колег – попросити їх чесно назвати ваші головні достоїнства.
  2. Пройти спеціалізований тест (наприклад, Геллаповскій визначник сильних сторін).
  3. Спробувати самостійно опрацювати свої сильні сторони: перерахувати якості, які, на ваш погляд, допомагають рухатися вперед та розвиватися. Оцінити їх за 10-бальною шкалою і відповісти по кожному на питання: чи подобається мені це якість? Чи робить воно мене краще, сильніше? Чи наближає мене це якість до моїх цілей? Чи приносить воно мені радість і прилив енергії?
  4. Звернутися за допомогою до психолога або коуча-фахівець, використовуючи особливі техніки, допоможе вам виявити свої сильні сторони.

Таланти людина отримує від природи, їх можна порівняти з природними алмазами, а сильні сторони подібні огранованим діамантів – це якості, які напрацьовуються протягом життя, шліфуються і допомагають отримувати високі результати в будь-якій області, ставати майстром своєї справи.

Віртуозне вміння використовувати свої сильні сторони допоможе діяти відповідно до ситуації.

Щоб знати, застосовувати на практиці і розвивати свої сильні сторони, людина повинна усвідомлювати власні життєві цілі, завдання і цінності, розуміти свої справжні бажання і потреби, брати на себе відповідальність за своє життя і вибудовувати адекватні відносини з оточуючими.

Коуч компанії Мік-аудит допомагає, як у розвитку особистості, так і в розвитку бізнесу. Запис на консультацію за телефонами: (050) 343 60 34; (093) 577 47 57; 715 77 35 в Viber, Skype або WhatsApp. Якщо ви знаходитесь в Харкові, приїжджайте в наш офіс на вулиці Алчевських, д. 9/11 в будь-який будній день з 9 до 17.