Меню Закрыть

Роботодавець та карантин

У відносинах з працівниками є психологічний та юридичний аспект. Як вирішити психологічні питання — це окремо. Зараз про юридичний бік цих стосунків.

Є 4 варіанта, що робити в карантин з необхідністю сплачувати ЄСВ та заробітну плату (зп):

  1. Якщо є можливість — сплачувати як є, як було до карантину.
  2. Відпустка працівників без збереження зп.
  3. Прогул. 
  4. Звільнення.

1. Cплачувати як є, як було до карантину.

Тут нема що пояснювати.

2. Відпустка працівників без збереження зп

Згідно законодавства про працю, відпустка працівників без збереження зп можє бути лише 15 діб на рік. В деяких випадках ця відпустка може бути трохи більше — як що є дитина до 14 років, або пенсіонерам та інвалідам.

Згідно ст. 26 КЗпП, якщо Кабінетом Міністрів України встановлено карантин, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження зп може бути більше 15 діб.

Але! Навіть коли працівник у відпустці без збереження зп, роботодавець все одне повинен сплачувати ЄСВ з розміру мінімальної зп.

 

3. Прогул

Прогул — немає підстав нараховувати зп та сплачувати податки. В табелі робочого часу треба ставити відповідну позначку. Обов’язково звільняти працівника після прогулів не треба — це не обов’язок, а ПРАВО роботодавця. Коли вже буде почата робота, працівники нададуть письмове пояснення, що вони прогуляли роботу, бо боялися заразитися вірусом COVID-19. Без подробіць.

Тут теж є нюанси. Але це треба розглядати в кожному окремому випадку. Щоб не склалося необхідності нараховати мінімальну зп.

4. Звільнення

Є рішення Верховного суду України, що звільнення (на будь-яких підставах) без сплати компенсацій в період дії обставин форс-мажору, звільняє роботодавця від відповідальності. Але пам’ятайте, що згідно Цивільного кодексу, треба отримати з ТПП справку про наявність у відповідний період обставин форс-мажору. Об’ява карантину Кабінетом міністрів є форс-мажором.

Як саме вам поступити як роботодавцю — вирішувати вам. Пам’ятайте, що будь-яке ваше рішення повинно бути правильно оформлено щоб у подальшому уникнути штрафів, що пов’язани з дотриманням законодавства про працю. Якщо вам в цьому буде потрібна допомога — звертайтеся до нас.

Гарних працівників треба берегти. І насправді у вас є можливості це зробити та підтримати власний бізнес. 

 

Наши контакти (093) 577 47 57
info@mik.kh.ua