Меню Закрити

Коуч. Коучинг (Life, Бізнес) з Іриною Колоколовою

Коучинг, лайф коучинг, коучинг сесія - ці слова найчастіше зустрічаються і серед представників бізнес середовища, підприємців, і серед звичайних людей, що прагнуть до особистого росту і розвитку. Що таке коучинг, чому він стає настільки популярний, для чого він потрібен, чи ефективний насправді? Спробуємо розібратися.

Що таке коучинг і чим він відрізняється від психологічних практик?

Коуч. Коучинг (Life, Бізнес) з Іриною КолоколовоюЧасто можна почути, що коучинг - це психологічний тренінг. Це правда, але тільки частково. Якщо звернутися до перекладу англійського слова «coaching» - стає зрозуміло, що це навчальний курс, тренування, підготовка. Засновниками методу в США і Європі були Тімоті Голв, Томас Дж. Леонард, Джон Уітмор. Вони створили ряд технік, що сприяють розкриттю потенціалу людини, зміни способу мислення.

Завдання коучингу - не навчилися чогось, а стимулювати самопізнання, самонавчання. Після такої роботи клієнт сам може знаходити і отримувати нові знання, формулювати цілі, стратегії, критерії та кроки їх досягнення, зіставляючи їх з цілями компанії або внутрішніми переконаннями. Коучинг спрямований на швидке отримання результату.

Як стати особистістю? Чи допоможе коучинг?

Коучинг

Коучингова сесія - це спільна робота клієнта і тренера, спрямованого на пошук методів розвитку, поліпшення якості життя, особистого та професійного зростання клієнта.

Така взаємодія вирішує безліч питань, розвиває людину, дозволяє поглянути на звичні речі під іншим кутом, що безсумнівно сприяє становленню особистості, зміцненню новопосталих якостей.

Іншими словами, коучинг - це розвиваюче консультування.

Відгуки клієнтів про коучинг показують: в якій мірі, і в яких питаннях вийшло знайти гармонію, яким чином змінилося життя, якого зросту і прогресу вдалося досягти.

Як розрізняти коучинг, консалтинг, тренінг та психологічну терапію?

Консалтинг відрізняється від коучингу тим, що коуч (бізнес тренер) консультує і направляє Вас до моменту досягнення запланованого результату. Консалтинг передбачає самостійні дії клієнта, від консалтинг-консультанта Ви отримуєте тільки певні рекомендації. Якщо Ви часто залишаєте розпочату справу, перебудовуєтеся з одного процесу або справи на інше, маєте проблеми з самоорганізацією, «застрягли» в ухваленні рішення, то наставник у вигляді коуча Вам дійсно необхідний.

Тренінг дозволяє отримати загальні рекомендації щодо вчинків і дій в тому чи іншому випадку. Коуч ж спільно з Вами знайде відповіді на існуючі питання, розширить горизонти дій клієнта і варіації «правильних» вчинків будуть значно ширше.

Психологічна терапія займається вирішенням певної проблеми клієнта, звертаючись до минулого, аналізуючи вчинки, дії, установки і середу взаємодії. Коучинг розглядає ситуацію тут і зараз. Дає інструменти зростання, а через них і рішення поставленого завдання в короткі терміни.

Коучинг поєднує принцип відповідальності і принцип усвідомленості. Таким чином, на рівні свідомості відбувається гармонійне розширення особистих кордонів клієнта, рівень нового усвідомлення того, що відбувається і переоцінка цінностей, адекватний погляд на дійсність.

Види коучингу

За роки існування коучинг зробив великий ривок удосконалення і досліджень подібної практики. Можна зустріти різноманітну класифікацію коучингу, але ми пропонуємо звернути увагу на наступні позиції.

Види коучингу по стилю проведення:

 • Вільний стиль - якщо клієнт звертається до коуча за одним або декількома тренуваннями по окремим питанням, що його цікавлять. Ще його називають фристайл коучингом або вільним стилем. Такий коучинг може бути разовим або регулярним: раз в тиждень, місяць, квартал для обговорення нагальних проблем та можливостей, які вони дають.
 • Сесійний стиль - це коучинг процес, що складається з систематичних зустрічей. Для клієнта розроблюється спеціальна програма, заснована на запиті клієнта. В ході такого процесу вирішується різна множина проблем. Залежно від поставлених завдань, особистісних якостей клієнта і коуча сесія може тривати від тижня до року.

Види коучинга по формату проведення:

 1. Офлайн (ofline) коучинг або очний – особисті зустрічі спрямовані на вирішення поставлених завдань.
 2. Онлайн (online) коучинг  або  заочний – сучасний коучинг може бути різним: за допомогою Viber, WhatsApp, Skype. Інтернет-коучинг або телефонний коучинг - не принциповий вибір, все залежить від особистих переваг клієнта і дальності розташування клієнта і тренера (будь-які міста України, закордон).

Види коучингу в залежності від рівня трансформації:

 1. КоучингПоведінковий - такий коучинг коригує або змінює поведінку людини. Якщо топ-менеджеру, керівнику, власнику або директору не вистачає впевненості в собі, вміння тримати дистанцію з підлеглими, говорити «ні», не може виходити з конфліктних ситуацій без втрат - варто звернутися до коуча за корекцією поведінки і компенсації прогалин.
 2. Розвиваючий коучинг - необхідний для росту і розвитку особистості людини. Можлива робота над розставленими акцентами: професійне зростання або особисте. Що повинно розвинутися - над тим і працює коуч. Є методики, що удосконалюють фахівця, що сприяють його професійному зростанню. Інший вид розвитку - особистісний, вплив особистих проблем, сімейних негараздів позначається на якості роботи співробітника. За допомогою коучингу такі проблеми вирішуються і досить швидко.
 3. Духовний трансформаційний коучинг - вище майстерство в коучингу. У такій роботі аналізується «Дизайн людини», проводиться трансформаційна підготовка, розуміння і пояснення людині його презначенна в світі, яка його головна роль. Це дуже цікавий, пізнавальний і дієвий коучинг. Люди, які мають вищі цілі і бажання, вдаються саме до такого варіанту тренувань. Цей тип коучингу вимагає від коуча вищого рівня майстерності, оскільки трансформаційні тренування спрямовані на те, щоб пояснити людині для чого він прийшов у цей світ, яке його глобальне призначення, яка його роль серед собі подібних і т.д.

Види коучинга залежно від кількості учасників:

За учасникам коучинг розрізняється на індивідуальний коучинг, корпоративний (груповий) коучинг.

 1. Індивідуальний - клієнт індивідуально працює з коучем.
 2. Корпоративний або груповий - група людей пов'язаних або не пов'язаних професійною діяльністю працює з одним коучем для вирішення конкретного завдання. збирається велика чи маленька група і працює з одним тренером.
 3. Командний - частіше застосовується для прокачування професійних якостей співробітників компанії або фірми. Один або кілька коучів працює з командами учасників. В ході неформального аналізу на тлі командного змагання виявляються особисті якості людей, страхи, прихильності, амбіції і можливості.
 4. Сімейний - вузький вид консультації, що прийшов з Заходу. Партнери приходять на консультацію до коуча для поліпшення взаєморозуміння та мікроклімату в родині, для більш швидкої реалізації спільних проектів і ідей.

Коучинг

Коучинг - це дійсно ефективна штука. Сьогодні, коли життя ділових людей дуже насичена, не обов'язково проводити очний коучинг - можна спілкуватися за допомогою телефонного зв'язку, інтернет зв'язку, електронної пошти і т.д.
Просунуті власники компаній, підприємств, представники малого бізнесу за кордоном рідко обходяться без коучингу. Рекомендації коуча, матеріали для роботи над собою - практично настільна книга успішної людини і бізнесмена.
Продуктивність коучингу давно доведена на практиці. Для особистого, професійного зростання своїх співробітників, для власного матеріального успіху - не варто економити на коучингу. Адже це перевірений і найнадійніший інструмент розвитку.

З підтримкою хорошого фахівця Ви прийдете до своїх цілей в 10 разів швидше, а значить, будете вже завтра жити тим життям, яким хочете.

 

Коучинг. Що ми готові Вам запропонувати?

Власник компанії «Мік-Аудит» - Ірина Колоколова, тренер, коуч, соціальний психолог, аудитор з 25-річним досвідом ведення бізнесу та бізнес партнерства, знає як і вміє розглянути проблему клієнта. Така співпраця комфортно і швидко дасть Вам платформу для подолання складнощів і швидкого розвитку

 

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

УслугаСтоимость, грн
Коучинг, час800
Коучинг, день5 000
Коучинг, VIP-день15 000