Меню Закрити

Ініціативний аудит. Коли актуальний?

Ініціативний аудит. Коли актуальний?

Серед усіх форм добровільних перевірок ініціативний аудит є «наймолодшою ” методикою. Він отримав досить широку популярність при активному впровадженні в українську економіку західних технологій. І за його результатами можна дізнатися, наскільки успішно працює компанія, щоб оптимізувати стратегію її розвитку.

Ініціативний аудит – що це?

Ініціативний аудит. Коли актуальний?Проводять ініціативний аудит в тому випадку, коли власник або керівник підприємства бажає побачити повну картину фінансового стану свого бізнесу. А також дізнатися, наскільки кваліфіковано справляються з веденням бухгалтерського, податкового та управлінського обліків співробітники. До того ж, завдяки результатам ініціативного аудиту можна побачити, чи достовірна інформація, яка відображається у звітах.

Це необхідно для прийняття правильних рішень з приводу розвитку бізнесу та підвищення доходів.
Ініціативний аудит виконується сторонніми компаніями, що спеціалізуються на наданні даного виду послуг. Тому слід вибирати справжніх професіоналів з великим досвідом роботи і бездоганною репутацією. Незважаючи на те, що така перевірка не обов’язкова, вона виконується за встановленими алгоритмами.

Варто відзначити, що ініціативний аудит несе не тільки інформативний характер. Він дозволяє дізнатися ефективність управлінської діяльності та отримати детальні прогнози щодо розвитку бізнесу на перспективу. Також перевірка не має на увазі накладення штрафів при наявності помилок і не ставить строгих вимог щодо усунення виявлених проблем, але дає актуальні рекомендації.

Коли необхідно проводити ініціативний аудит?

Здійснює комплексну добровільну перевірку Аудиторська фірма, що спеціалізується на даних послугах. Проводити аудит можна в будь-який час, застосовуючи ті методики збору та обробки інформації, що найбільш комфортні і для аудиторів і для керівництва компанії.

Якщо говорити про те, коли ініціативний аудит обов’язковий, то варто відзначити наступні випадки:

  • перед перевіркою, яка проводиться державними контролюючими органами, у тому числі податковими;
  • при купівлі-продажу підприємства, а також при його ліквідації або реорганізації;
  • перед банківською експертизою, необхідною для отримання великих кредитів;
  • зміна головного бухгалтера та інших керівних осіб;
  • оцінка і глибокий аналіз облікової політики компанії;
  • наявність багатьох помилок у звітності або невідповідність фактичних даних діяльності організації.

Отримана інформація дасть можливість побачити реальну картину фінансового стану компанії і чи правильно налагоджена робота бухгалтерської служби.

Які послуги включає в себе ініціативний аудит?

Добровільна аудиторська перевірка в Україні, що виконується професіоналами фірми Мік-аудит крім глибокого аналізу діяльності компанії замовника включає в себе і інші послуги. Це кваліфіковані консультації, юридична допомога, навчання та роз’яснення багатьох нюансів ведення всіх видів обліку.

Наші фахівці знають все, про те, як правильно виконувати і відображати в документах фінансові операції і не допускати помилок. Вони зможуть ознайомити клієнтів з актуальними змінами в законодавстві, незнання яких може привести до серйозних санкцій.
У разі продажу бізнесу аудиторська перевірка дозволить дізнатися про наявність активів або боргів підприємства, обсяги прибутку і витрат. А також отримати відомості про багатьох економічних показниках, які важливі для оцінки вартості придбаної або продаваної компанії.

Рекомендуємо довірити виконання ініціативного аудиту експертами Мік-аудит, що володіють потрібними знаннями, досвідом та атестатами аудиторів. Це буде гарантією того, що всі завдання будуть виконані результативно і в чітко обмежені терміни, а головне об’єктивно і без упередженості.