Меню Закрыть

Труднощі обліку: Кому варто довірити бухгалтерію?

Труднощі обліку: Кому варто довірити бухгалтерію?

Бухгалтерський і податковий облік є невід’ємною частиною фінансової системи підприємства будь-якої форми власності. Вести це можна самостійно (актуально власникам малого бізнесу), найняти для цих цілей штатного бухгалтера або скористатися послугами аутсорсингу. Кожен з варіантів має свої переваги і мінуси, які варто врахувати при виборі. Отже, кому варто довірити бухгалтерію?

Ведення бухгалтерії самостійно

Труднощі обліку: Кому варто довірити бухгалтерію?На етапі становлення бізнесу варто самостійно вивчити облік і вести бухгалтерію. За умови невеликої кількості операцій це буде не дуже складно, та й навички знадобляться надалі. До того ж дуже комфортно всі бізнес-процеси тримати в своїх руках і скоротити витрати на утримання бухгалтера.

Переваги самостійно ведення обліку:

 • економія на заробітній платі кваліфікованого фахівця;
 • придбання знань про особливості бухобліку та оподаткування, які в майбутньому допоможуть у розвитку бізнесу;
 • можливість контролю роботи найманих фахівців в подальшому, коли підприємства буде успішним.

Основними ж мінусами стануть наявність помилок і як наслідок штрафів, а також великі витрати часу на навчання бухобліку, оновлень в законодавстві і т. п.

Штатний бухгалтер

Фахівець, який працює виключно на вас і щодня присутня в офісі, зможе максимально оперативно виконувати завдання, вирішувати питання. Також переваги штатного бухгалтера, це:

 • повна відповідальність за всі ведення бухгалтерського обліку та інші фінансові операції;
 • можливість для керівника порадитися з багатьох фінансових питань;
 • оптимізація оподаткування та своєчасна здача звітності;
 • довіра до фахівця, який буде працювати тільки на Вас і для вас.

Серед мінусів – чимала сума на утримання бухгалтера в штаті, адже кваліфікована робота завжди коштує грошей. Заробітна плата, лікарняні, податки і внески можуть стати досить істотними витратами. І, звичайно ж, необхідно забезпечити фахівцеві робоче місце, придбати програмне забезпечення та витратні матеріали.

Бухгалтер на аутсорсі

Власникам бізнесу, які раціонально підходять до організації робочих процесів, варто оцінити послуги аутсорсингу. У такому разі бухгалтерський облік буде вести фахівець або група професіоналів з великим досвідом роботи.

Уклавши договір з компанією, можна оцінити наступні плюси взаємовигідного співробітництва:

 • доступна вартість, що варіюється від переліку надаваних послуг та обсягів робіт;
 • відсутність витрат на забезпечення співробітника робочим місцем і придбання спеціальних програм, канцтоварів і т. п.;
 • економія на виплати лікарняних, податків та інших витрат, які потрібно платити за штатного бухгалтера;
 • впевненість у правильності ведення бухгалтерського та податкового обліку;
 • оптимізація багатьох фінансових аспектів підприємства: фахівці на аутсорсингу зможуть підібрати оптимальну систему оподаткування і поліпшити інші процеси.

Бухгалтерський аутсорсинг дозволить також власнику бізнесу звільнити час для вирішення більш важливих для підприємства питань і зосередитися на розвитку, підвищенні доходів. Важливо лише зуміти вибрати компанію з бухгалтерського супроводу, якій можна довіряти.

МІК-аудит працює на українському ринку більше 20 років. Команда з професійних бухгалтерів і аудиторів зможе впоратися із завданнями будь-якої складності. Ми забезпечуємо не тільки ведення обліку, а також допомагаємо клієнту зберегти і примножити капітал, уникнути помилок і штрафних санкцій. Завжди дотримуємося всіх умов договору і конфіденційність, тому нам довіряють.